Malina Prześluga

PUSTOSTAN

REŻYSERIA
Paweł Paszta

SCENOGRAFIA:
Aleksandra Szempruch

MUZYKA:
Tomasz Jakub Opałka

ASYSTENT REŻYSERA:
Adam Kuzycz-Berezowski

prapremiera: 18 lutego 2017

Rodzina jakich wiele – dzieci, rodzice, dziadkowie i pies. Boże Narodzenie, czyli czas wielkiego oczekiwania na… Kevina. Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi dotyka relacji osób sobie najbliższych, gdzie prawda ukrywana jest za fasadą koniecznego happy endu. O czym kłamiemy, do czego tęsknimy i kto nas może zbawić?

 

 

Kulisy powstawania spektaklu i aktualności można śledzić na Facebooku: [link] Pustostan Prapremiera.  

 


 

"Mocny, ale nie ciężki, wyrwany z naszej codzienności, a mimo to nieprzewidywalny, zabawny w formie, lecz przerażający w ostatecznym wydźwięku." (dziennikteatralny.pl)


"„Pustostan” jest cierpkim komentarzem do rodzinnej bliskości, do ustawiania parawanów, które zasłaniają prawdziwe relacje. Dialogi są zabawne, pobrzmiewa w nich Mrożek, ale jest też bardzo świeża współczesność „gadżetowa”." (wszczecinie.pl)
 

"Spektakl (...) ma formę, która pozwala zarazem bawić się tym, co na scenie, jak i przez moment zastanowić się nad własnym życiem i relacjami." (teatralny.pl)

 

 

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

 

bilet facebook bip miasto szczecin

PUSTOSTAN
fot. projekt plakatu: Oliwia Ziębińska