Zdjęcie spektakl

FOT: PROJEKT PLAKATU: OLIWIA ZIĘBIŃSKA

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Lorem ipsum

MALARNIA

Malina Prześluga

PUSTOSTAN

REŻYSERIA
Paweł Paszta

SCENOGRAFIA:
Aleksandra Szempruch

MUZYKA:
Tomasz Jakub Opałka

ASYSTENT REŻYSERA:
Adam Kuzycz-Berezowski

prapremiera: 18 lutego 2017

Rodzina jakich wiele – dzieci, rodzice, dziadkowie i pies. Boże Narodzenie, czyli czas wielkiego oczekiwania na… Kevina. Groteskowa sztuka Maliny Prześlugi dotyka relacji osób sobie najbliższych, gdzie prawda ukrywana jest za fasadą koniecznego happy endu. O czym kłamiemy, do czego tęsknimy i kto nas może zbawić?

 

 

Kulisy powstawania spektaklu i aktualności można śledzić na Facebooku: [link] Pustostan Prapremiera.  

 


 

"Mocny, ale nie ciężki, wyrwany z naszej codzienności, a mimo to nieprzewidywalny, zabawny w formie, lecz przerażający w ostatecznym wydźwięku." (dziennikteatralny.pl)


"„Pustostan” jest cierpkim komentarzem do rodzinnej bliskości, do ustawiania parawanów, które zasłaniają prawdziwe relacje. Dialogi są zabawne, pobrzmiewa w nich Mrożek, ale jest też bardzo świeża współczesność „gadżetowa”." (wszczecinie.pl)
 

"Spektakl (...) ma formę, która pozwala zarazem bawić się tym, co na scenie, jak i przez moment zastanowić się nad własnym życiem i relacjami." (teatralny.pl)

 

 

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

 

bilet facebook bip miasto szczecin

PUSTOSTAN
fot. projekt plakatu: Oliwia Ziębińska